O pracy

Aktualności - 2019 r.

 

Wspólnie z całym regionem Huta Trzyniec obchodzi 180-lecie swojej działalności

Huta Trzyniec obchodzi w tym roku swój jubileusz. To właśnie w dniu 1 kwietnia 1839 roku, w drewnowęglowym wielkim piecu, oficjalnie rozpoczęto produkcję stali.

Ten dzień zapisał się w historii jako początek działalności hutniczej w Trzyńcu. Dlatego też w dniu 1 kwietnia 2019 roku obecne władze Huty zamierzają zainaugurować jubileusz obchodów 180-lecia zakładu.

„Poprzez cykl wydarzeń i imprez pragniemy przypomnieć, gdzie siegają korzenie naszego współczesnego regionu. Z przyjemnością wrócimy do historii i bedziemy wspominać, w jaki sposób kształtowała się jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie Środkowej“- wyjaśnia Jan Czudek, Dyrektor Generalny Huty Trzyniec.

Muzeum Huty Trzyniec i Miasta Trzyńca odwiedza corocznie ponad 12 000 osób. Obecnie placówka aktualizuje stałą ekspozycję, dzięki której można będzie szczegółowo zapoznać się z przebiegiem ważnych wydarzeń historycznych, dotyczących Huty Trzyniec oraz całego Śląska Cieszyńskiego.

„Chronologicznie uporządkowana, stała ekspozycja zyska nowy, jeszcze ciekawszy wymiar. Ekspozycja zostanie przygotowana z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które uatrakcyjnią gościom wystawę“ - tłumaczy Eva Zamarská, Dyrektor Muzeum. Uroczystym otwarciem stałej ekspozycji muzealnej, we wtorek 2 kwietnia, firma rozpocznie cykl imprez jubileuszowych.

Wszystkie tradycyjne imprezy, organizowane przez Hutę dla szerokiej publiczności, będą odbywały się w duchu obchodów jej 180-lecia działalności. Jako największy pracodawca w okolicach Trzyńca, Huta corocznie podejmuje bardzo wiele działań, aby uatrakcyjnić życie społeczne regionu.

W sobotę, 4 maja, w Werk Arena odbędzie się Dzień Hutnika. Podczas imprezy przewidziano bogaty program muzyczny oraz specjalną ofertę konsumcyjną, dotyczącą gorzkiego piwa. Z kolei podczas tradycyjnego wieczoru galowego „Królowa Stal“, który zaplanowany jest na 3 maja, jak co roku nagrodzeni zostaną najlepsi pracownicy Huty.

Z tej okazji Huta zaprosiła do Trzyńca unikalne muzyczne show Vivaldiano Reloaded. Wizualna koncepcja prezentacji muzyki barokowej w rockowej oprawie kompozytora i muzyka Michala Dvořáka oraz zespołu Lucie z nowymi projekcjami w technologii 3D odwiedzi wcześniej m.in. Bratysławę, Brno oraz Pragę, a w Trzyńcu będzie gościć w piątek, 3 maja. Widowisko rozpocznie się w godzinach wieczornych, w Werk Arenie w Trzyńcu.

Wszytkim zainteresowanym Huta Trzyniec proponuje również w tym roku skorzystanie z „Dni otwartych“, podczas których będzie można obejrzeć działy produkcyjne zakładu. Bliższe informacje dotyczące tego wydarzenia będą dostępne w marcu i kwietniu.

W kwietniu mieszkańcy Trzyńca będą mogli obejrzeć w regionalnej telewizji cykl reportaży, poświęconych dawnej i współczesnej działalności zakładu, także w aspekcie dbałości o środowisko naturalne regionu.

Ważną rocznicę obchodzi również w tym roku tygodnik regionalny Hutnik Trzyniecki. Z tej okazji redakcja powróci na łamach gazety do roku 1949, kiedy to po raz pierwszy pismo ukazało się nie tylko w firmie, ale również w kioskach, gdzie do 1968 roku kosztowało 15 halerzy.

Styczeń`2019

« powrót do góry